Fotoepilace

Co je to fotoepilace?

Jedná se o nejúčinnější formu trvalé epilace (odstranění chloupků včetně kořínku). Tato metoda se provádí buďto laserem, nebo přístrojem IPL – Intenzivní pulzní světlo. Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelné pulzy, které stejně jako laser zničí vlasový folikul, avšak metoda IPL je oproti laseru obecně uznávaná za nebolestivou, jelikož záblesk trvá pouze milisekundu, přestože je daleko intenzivnější. Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment (melanin), který dodává chloupku jeho zabarvení, dovede pohlcovat intenzivní pulzní světlo (IPL). Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70°C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez poškození ostatních tkání. Tak z místa už nemůže vyrůst další chloupek, odstranění je tedy trvalé.

Pojmem trvalé je myšlena úspěšnost odstranění až 95%. Drobné světlé chloupky fotoepilací odstranit nelze. Ošetření přístrojem je nutno třikrát až šestkrát opakovat (výjimečně i víckrát), jelikož jsou dvě období růstu chloupků – období růstu a období klidu. Fotoepilaci je nejlepší provádět v období růstu. Několik sezení zaručuje, že byly ošetřeny také ty chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. Ošetření obličejových částí se může opakovat po 14 dnech, ošetření ostatních částí těla po 4-8 týdnech. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže je světlá. Zaručeně nejúčinnější je fotoeepilace v oblasti podpaží a třísel. Po fotoeepilaci se mohou objevit světlé a jemné chloupky, které jsou téměř neviditelné. Fotoeepilaci je možné provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho atd.), ale nejčastěji se využívá v oblasti bikin, v podpaží a v oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře atd.).

Ošetření přístrojem E-Light (IPL RF) - nejmodernější technologie přístroj s již zabudovaným chlazením

Jak fotodepilace probíhá?

Ošetření provádí odborný terapeut, který dbá o klienta po celou dobu zákroku. Oči klienta i terapeuta jsou chráněny speciálními ochrannými brýlemi. V okamžiku světelného záblesku může klient pocítit mírné štípnutí. Vše závisí na ošetřovaném místě a citlivosti

Doporučení:

Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně, jelikož ošetření je bezpečné a je zaručena ochrana pokožky. Vlivem světelného impulzu může pokožka po fotoeepilaci mírně zarudnout (podobně jako při delším pobytu na slunci). Toto zčervenání obvykle během 24 – 48 hodin zmizí. Může se stát, že ošetřená místa budou po léčebném procesu světlejší nebo tmavší než okolí. K vyrovnání pigmentace dojde samovolně, v průběhu několika týdnů. Před fotoepilací by jste měli chloupky alespoň měsíc pouze holit (neprovádějte depilaci strojkem, vosky ani jinými přípravky). Na ošetření nechoďte tentýž den čerstvě oholeni v partiích, které chcete epilovat.

Nedoporučuje se opalování na slunci nebo v soláriu minimálně 2 týdny před ošetřením i po něm bez použití ochranného krému SPF 30 až 50. Nepoužívejte bělící ani samoopalovací krémy po celou dobu ošetřování, neaplikujte parfémy ani líčidla na ošetřovanou pokožku min. 24 hod. od zákroku, nenarušujte kůži v oblasti zákroku (peeling nebo hloubkové čištění) po dobu 1 týdne od zákroku. Vyvarujte se horkých koupelí (sprchy), parní lázně, sauny, plavání v silně chlorované vodě bezprostředně po zákroku.

Kontraindikace

Těhotným a kojícím ženám (především z legislativních důvodů), lidem s čerstvým tetováním či čerstvým opálením a osobám užívajícím antikoagulační léky (léky na ředění krve), nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo (antibiotika). Dále se nedoporučuje zákrok IPL osobám trpícím cukrovkou, herpes, epilepsií, nádorovým onemocněním, rakovinou kůže a lidem, kteří mají nebo měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo. Není vhodné aplikovat na kůži se zánětlivými procesy či nadměrným počtem mateřských znamének v místě zákroku.

FOTOEPILACE CENÍK

Horní ret 700 Kč

Okolí bradavek 1500 Kč

Krk 1000 Kč

Břicho1000 Kč

Brada 1000 Kč

Podpaží 1400 Kč

Třísla 1600 Kč

Brazilka 2100 Kč

Předloktí 2100 Kč

Tváře 1900 Kč

Ramena 2000 Kč

Paže 2000 Kč

Hýždě 2500 Kč

Prsa 3000 Kč

Lýtka 3000 Kč

Hrudník 3000 Kč

Stehna 3500 Kč

Celá záda 5500 Kč

Celé nohy 5500 Kč

FOTOREJUVENACE CENÍK

množství: 1 ošetření | 5 ošetření

obličej 1500 Kč | 6000 Kč

dekolt 1100 Kč | 4400 Kč

obličej a krk 2000 Kč | 8000 Kč

krk 2500 Kč | 10000 Kč

KOREKCE AKNÉ

množství: 1 ošetření | 5 ošetření

obličej 1500 Kč | 6000 Kč

záda 1900 Kč | 7600 Kč

PIGMENTACE

od 900,- podle plochy